Z dala od zgiełku: Chłapowo

Posted on 22 lutego 2017

Chłapowo to niewielka, nadmorska wieś rybacka położona tuż obok Władysławowa, w przeszłości będąca bezpośrednio jego częścią. Stanowi znakomitą bazę noclegową dla osób, które chcą spokojnie odpocząć nad Bałtykiem, z dala od zgiełku większych kurortów. Jest także świetnym punktem wypadowym do pobliskiego Władysławowa, Jastrzębiej Góry czy oddalonego o trzynaście kilometrów Pucka. W każdej z tych miejscowości znajduje się sporo atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć podczas pobytu w urokliwym Chłapowie.

Co warto zobaczyć, będąc w Chłapowie? W pobliskim Władysławowie znajduje się kilka niezwykle ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Pierwszym z nich jest niewątpliwie Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i jego żołnierzy. Nazywane pospolicie także „Hallerówką” mieści się przy ulicy Morskiej 6. W willi, która przed wojną była własnością generała Hallera zgromadzone są pamiątki oraz eksponaty związane z jego osobą. Tuż obok willi stoi pomnik generała , który został odsłonięty w sierpniu 1995 roku. Przed pomnikiem organizowane są ważne dla kraju uroczystości, takie jak obchody rocznicy Zaślubin Polski z morzem, a także uroczystości związane ze Świętem Niepodległości.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest bez wątpienia Muzeum Motyli, mieszczące się w wieży widokowej Domu Rybaka. Udostępniona dla zwiedzających ekspozycja zawiera unikalne zbiory motyli i owadów pochodzących z całego świata. Wystawa obejmuje ponad 70 gablot, w których zgromadzonych zostało ponad 3000 fascynujących okazów motyli, chrząszczy, a także pająków i skorpionów. Ponadto można obejrzeć także kolekcję pamiątek, monet i zabawek powiązanych tematycznie z owadami. Na pasjonatów czeka także do rozwiązania interaktywny test o motylach oraz sklepik z pamiątkami, oczywiście “owadzimi”.

Po wizycie w Muzeum Motyli warto udać się do portu rybackiego. Zbudowany w latach 1935-38, mieszczący się przy ulicy Portowej 22 jest obecnie jednym z największych portów na Bałtyku. Urzędową nazwę, Port Władysławowo, nadano w roku 1952 w celu upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII wieku na polecenie króla Władysława IV. Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów położonych na otwartym morzu. Obsługuje kutry rybackie, połowy oraz związane z tym całe zaplecze przetwórcze. Dodatkowo port pełni także funkcję żeglarskiej mariny. Jednostki pływające zaopatrują się tutaj w paliwo, prowiant, mogą także dokonać niezbędnych remontów oraz napraw. Niezwykła atrakcją są niewątpliwie organizowane we Władysławowie całoroczne połowy dorsza. Miłośnicy wypraw na ryby będą z pewnością niezwykle zachwyceni.

Gdzie można znaleźć nocleg w Chłapowie? Po pełnym dniu wrażeń w pobliskim Władysławowie malownicze Chłapowo będzie idealnym miejscem na nocleg i wypoczynek. Wiele obiektów w tej rybackiej wsi oferuje noclegi z pełnym wyżywieniem, część z nich posiada także kuchnię do dyspozycji, gdzie można przyrządzić świeżą rybę prosto z morza. Noclegi we wsi Chłapowo to kwatery prywatne, pola namiotowe, kempingi, a także liczne pensjonaty. Warto zarezerwować nocleg przed przyjazdem, gdyż ta urokliwa wieś rybacka co roku przyciąga miłośników przyrody oraz spokojnego wypoczynku nad pięknym Bałtykiem. Noclegi w Chłapowie można znaleźć na licznych portalach noclegowych, a także wpisując w hasło wyszukiwarki “noclegi Chłapowo”. Pozostaje jedynie spakować walizkę i cieszyć się spokojnym wypoczynkiem w cudownym otoczeniu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>