Walory przyrodnicze w Uhercach Mineralnych

Posted on 11 stycznia 2017

W kotlinie Uherczańskiej położona jest malownicza miejscowość o nazwie Uherce Mineralne. Leży u podnóża pasma Żukowa nad rzeką Olszanką, co sprawia, że jest tu wyjątkowo pięknie i atrakcyjnie pod względem walorów naturalnych i przyrodniczych. To część Bieszczad, która bardzo chętnie odwiedzana jest przez turystów zwłaszcza w sezonie letnim, dlatego planując przyjazd w tym czasie trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc noclegowych (). Obiekty noclegowe tej miejscowości to głównie pensjonaty i kwatery prywatne. W całych Uhercach jest ich kilka i wszędzie panują komfortowe warunki mieszkalne, dlatego cieszą się pozytywnymi opiniami wśród turystów. W Uhercach przede wszystkim najlepiej poczują się osoby szukające ciszy, spokoju i kontaktu z naturą. Nie ma tu wielkich tłumów, ponieważ miejscowość traktowana jest raczej jako przejazdowa między większymi miejscami turystycznymi. Dlatego można tu znaleźć odrobinę prywatności podczas, gdy w innych miejscach w sezonie letnim panują tłumy.

Przez Uherce Mineralne prowadzą liczne szlaki turystyczne, spacerowe, a także rowerowe. Dla miłośników aktywnego wypoczynku i górskich wycieczek rowerowych to z pewnością miejsce idealne. Warto wziąć swój sprzęt, a wtedy liczyć można na niezapomniane przygody. Trasy wycieczkowe są podzielone na trudniejsze i łatwiejsze, dlatego z łatwością można zaplanować wycieczkę. Niesamowitym atutem są także bieszczadzkie lasy. Są przede wszystkim źródłem świeżego powietrza, ale też dają cień i wyjątkowy klimat, który sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Uherce Mineralne to nie tylko miejsce, gdzie główną rolę grają warunki przyrodnicze. Przechadzając się po centralnej części miejscowości spotkać można kilka zabytkowych budowli. Między innymi osiemnastowieczny kościół czy też ruiny starego zamku. Jest także zabytkowa figurka Matki Bożej tuż przy ruinach dworu Herburtów. Można też trafić do Centrum Ursa Maior, czyli Domu Wielkiej Niedźwiedzicy. Wszystkie te miejsca mają własne historie, które warto poznać. Zabierając ze sobą najbliższych, uczynisz urlop jeszcze bardziej atrakcyjnym. Warto dokonać rezerwacji noclegów już dziś. Gościnni gospodarze spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

 

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>