Sarbinowo – oaza spokoju w powiecie koszalińskim

Posted on 2 sierpnia 2016

Jeżeli jesteśmy już zmęczeni pracą i codziennym monotonnym życiem, to w okresie wakacyjnym dobrze jest wyjechać w jakiś inny region Polski, aby się odprężyć. Kierunki wyjazdu turystów są bardzo różne, jednak w okresie wakacyjnym najbardziej odwiedzanymi miejscami wydają się być oczywiście morze i góry. Jeżeli chcemy odpocząć od turystów, ludzi, pracy, obowiązków domowych, to dobrym rozwiązaniem jest wyjazd nad morze, które działa na większość ludzi bardzo relaksująco. Wybierając się nad Bałtyk dobrze jest wcześniej sprawdzić, gdzie konkretnie zamierzamy wyjechać i czy wybrana miejscowość jest dla nas odpowiednia.

Dla osób kochających ciszę i spokój idealnym wyborem będzie miejscowość położona na zachodnim Pomorzu, ponieważ wybrzeże jest tam znacznie dłuższe, a zagęszczenie turystów jest mniejsze. Przykładem miejscowości, którą możemy odwiedzić jest Sarbinowo. Miejscowość leży w powiecie koszalińskim i jest jedną z bardziej cichych i spokojnych miejscowości regionu.

Jeżeli jesteśmy zdecydowani przyjechać do Sarbinowa musimy pamiętać o tym, żeby odpowiednio wcześniej zarezerwować nocleg, ponieważ ta miejscowość ze względu na swoje walory wypoczynkowe cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Aby wybrać jak najlepsze miejsce, dostosowane do naszych potrzeb można posłużyć się wieloma stronami internetowymi. Dadzą nam one możliwość porównania kwater, które znajdują się w Sarbinowie. My zawsze korzystamy z przejrzystego serwisu meteor-turystyka.pl, na którym dokładnie możemy porównać warunki i ceny. 

Pakując się na wyjazd dobrze jest zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy, dzięki temu będziemy pewni, że niczego nie zapomnieliśmy oraz nie będziemy obarczeni zbyt dużym bagażem. Podczas wizyty na plaży i kąpieli w morzu musimy zawsze uważać, żeby nie sprawić, aby te wakacje były naszymi ostatnimi. Do morza należy zawsze zachować szacunek, ponieważ jest ono jak każdy zbiornik wodny podczas niewłaściwego zachowania bardzo niebezpieczne. Przykładem niebezpiecznej sytuacji nad morzem może być zbyt dalekie wypłynięcie od brzegu, co może skutkować wypchnięciem nas na pełne morze fali cofającej się.

Sarbinowo cieszy się przepięknymi bezpiecznymi plażami. Nad naszymi kąpielami czuwają wykwalifikowani ratownicy. Jeśli jednak przebywanie na plaży okaże się monotonne, zawsze możemy wybrać się na spacer brzegiem morza lub wzdłuż promenady. Ta w Sarbinowie jest wyjątkowa, ponieważ pełni funkcję ochronną przed zjawiskiem erozji. Na promenadzie znajduje się wiele miejsc, w których możemy wypić kawę lub zjeść pyszny obiad. Nie brakuje stoisk z pamiątkami oraz tych z bursztynową biżuterią.

Bez kategorii


  1. Janinka Kowal pisze:

    Zdecydowanie promenada ujęła moje serce najbardziej :)

  2. czeSio pisze:

    a ktoś może polecić jakieś miejsce do spania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>