Podkarpacie w lato – Lesko

Posted on 19 kwietnia 2017

Letnie szaleństwo nie byłoby dla wielu osób kompletne bez wody, pływania i korzystania ze wszystkich rozrywek, jakie oferują akweny. Pierwszym wyobrażeniem, jakie nasuwa się na myśl, gdy zastanawiamy się nad wyborem miejsca spędzenia wakacji czy letniego urlopu, jest północ Polski. Mogą to być zarówno mazurskie jeziora, jak i plaże Bałtyku – o naszym urlopie m.in. w Chłapowie już pisaliśmy [więcej na fgn.org.pl/z-dala-od-zgielku-chlapowo]. To właśnie tam kierują się najczęściej krajowi turyści w poszukiwaniu słońca, piasku i wody. Tymczasem to właśnie na południu naszego kraju znajduje się wiele atrakcyjnych pod tym względem miejsc, które, przede wszystkim ze względu na rozwój kluczowego czynnika, jakim jest baza noclegowa, stają się już dziś coraz częściej celem podróży dla każdego urlopowicza, poszukującego wodnych szaleństw.

Najlepszym przykładem będzie tutaj Lesko [więcej na lesko.pl]. W miejscowości znajduje się nowoczesny i największy w okolicy basen Aquarius. Znajdziemy tutaj nie tylko pływalnie, ale również dwie zjeżdżalnie różnych rozmiarów. Obiekt oferuje zresztą nie tylko możliwość pływania, ale także siłownię i saunę. Na miejscu można również przejść kurs płetwonurka czy sternika motorowodnego, co może przydać się nam w dalszej części wakacji. Aquarius oferuje świetną rozrywkę dla całej rodziny i jest dobrą alternatywą na zimowe dni oraz te letnie, gdy pogoda nam nie dopisała.

Okolice Leska oferują bowiem ogromny wybór jeśli chodzi o naturalne, a także sztuczne zbiorniki wodne, które w lato zamieniają się w uczęszczane plaże. Największą atrakcję stanowi Jezioro Solińskie, przy brzegach którego umiejscowionych jest najwięcej plaż, w tym także kurort. Jeśli jednak chodzi o noclegi [więcej na ], to Lesko będzie zdecydowanie najlepszym wyborem, przede wszystkim ze względu na ceny, a także możliwość lepszej komunikacji z pozostałymi, wartymi odwiedzin, miejscami regionu.

Odwiedzając go nie warto ograniczać się do jednej z plaż, a odwiedzić kilka, szczególnie, że na każdej z nich spotkać możemy się z różnymi atrakcjami, od możliwości wynajęcia roweru wodnego albo kajaku, po udanie się na wycieczkę po wyspach znajdujących się na Jeziorze Solińskim. Wyspy te, praktycznie nietknięte ręką człowieka, to dzisiaj jedna z największych atrakcji turystycznych. W czasie ich odwiedzin trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad i pamiętać, by nie szkodzić zastanej na miejscu przyrodzie.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>