Plaże w Kątach Rybackich

Posted on 8 lutego 2017

Osoby, którym marzy się wypoczynek na opustoszałych plażach, gdzie słychać jedynie wzburzone fale i śpiew morskich ptaków, powinny zdecydować się na Kąty Rybackie. Plaża oddalona jest od osady pasmem wydm porośniętych lasem. Miejscowość ma ponadto ten atut, że od wschodu leży nad samym Zalewem Wiślanym.

Osada oddalona jest o kilka kilometrów od bardzo popularnego Sztutowa. Niedaleko również stąd do uzdrowiska- Krynicy Morskiej. W wietrzne i chmurne dni polecamy wypoczynek zwłaszcza nad Mierzeją Wiślaną. W Kątach Rybackich funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie można wypożyczyć kajaki, rowery wodne, łodzie wiosłowe. Żeglarze przepływający Mierzeję Wiślaną mogą z kolei zacumować w porcie swoje jednostki.

Kąty Rybackie przyciągają jednak przede wszystkim dziką, wręcz dziewiczą przyrodą Mierzei Wiślanej. Nie bez przyczyny na miejsce swego lęgowiska teren wokół osady wybrały kormorany czarne oraz czapla siwa. W miejscu tym w 1957 roku otworzono rezerwat. Zajmuje on powierzchnię 10, 8 ha i objęty jest ochroną Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej. Czaplom oraz kormoranom nie zagraża żaden naturalny konkurent. Mogą spokojnie się rozwijać, okolica dostarcza im mnóstwo pożywienia. Ma to jednak również swoje negatywne strony w postaci… ptasich odchodów. Zawarte w nich związki są na tyle silne, że przyczyniają się wręcz do wypalania koron drzew.

Sama miejscowość wydaje się być pogrążona w lekkim letargu. Daleko jej do gwarnych i zatłoczonych najpopularniejszych kurortów nadmorskich. Co najważniejsze, jedynie w Kątach Rybackich możemy sobie pozwolić na zakup rybki prosto z morza. Jeśli na urlopie trudno nam wcześnie wstać, bo na plaży trzeba być już o 6 by wybrać najlepsze okazy, bez problemu wędzone i smażone rybki słodko lub słonowodne kupimy w osadzie. Wzdłuż głównej drogi znajdują się stołówki i smażalnie. Najlepsze pośród nich najłatwiej poznać po długiej kolejce. W szczycie sezonu turyści oblegają te miejsca.

Choć infrastruktura noclegowa na przestrzeni ostatnich kilku lat w Kątach Rybackich przeszła prawdziwy renesans, to osada nadal zachowała swój wiejski klimat. Widać to chociażby po jednorodzinnej zabudowie. Brak tu ogromnych kompleksów wypoczynkowych. Co nie oznacza oczywiście, że w Kątach Rybackich nie znajdziemy noclegów o wysokim standardzie. W miejscowości znajduje się jedyny na całej Mierzei Wiślanej czterogwiazdkowy hotel. Znajduje się w nim basen, sauna oraz strefa SPA. Mniej wymagający turyści z pewnością preferują tanie noclegi Kątach Rybackich. Tych tutaj nie brak. To głównie prywatne kwatery i domki letniskowe. Wszystkie obiekty noclegowe znajdują się w otoczeniu pięknych lasów. A komu mało będzie podróżowania po piaszczystych plażach, może udać się w zupełnie innym kierunku – do Wołkowyi, by poznać interesującą historię tego miasteczka i zobaczyć okoliczne atrakcje.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>