Nietypowe miejsce kultu w Kotlinie Kłodzkiej

Posted on 5 marca 2017

Kaplica Czaszek znajdująca się w Kotlinie Kłodzkiej, a dokładnie w miejscowości o nazwie Kudowa Czeremna to miejsce, o którym słyszało wiele osób. Sama nazwa powoduje, że jest to obiekt wywołujący wiele zainteresowania, jednak historia powstania tego miejsca jest jeszcze ciekawsza. Jeśli więc planujemy odwiedzić Kaplicę Czaszek, warto się czegoś o tym miejscu dowiedzieć.

Kaplica Czaszek [więcej: wikipedia] to tak naprawdę nic innego jak grobowiec. Wszystkie kości oraz czaszki, z których zrobione są ściany kaplicy, a także znajdujące się pod posadzką szczątki ludzkie, to „pozostałości” po ofiarach wojen śląskich oraz chorób zakaźnych, które dotknęły Śląsk w XVIII wieku. Jest to jedyne tego typu miejsce w Polsce, dlatego wielu turystów chętnie je ogląda. Kaplica powstawała przez 8 lat w latach 70. XVIII wieku, a jej pomysłodawcą był ksiądz Wacław Tomaszek. Miejsce to ma swoją bardzo znaczącą symbolikę – obrazuje, jak kruche jest ludzkie życie, oraz jak szybko może przeminąć, a także to, że wszystkie spory, które prowadzimy z innymi za życia, po śmierci nie będą miały już znaczenia. Bilety wstępu do kaplicy kosztują 2,50 i 5 złotych – nie jest to wielki wydatek, a z całą pewnością Kaplica Czaszek jest miejscem, które warto odwiedzić zwłaszcza około 14 sierpnia, ponieważ wtedy w kaplicy odbywa się msza za wszystkich, których szczątki się tam znajdują. Jeśli już mowa o miejscach gdzie przeszłość grała burzliwe role, możemy przytoczyć nasz wpis o Wołkowyi [przypomnienie: Fgn].

Kotlina Kłodzka jest gotowa na przyjęcie wszystkich turystów z całej Polski, dlatego jeżeli mamy do tego miejsca nawet kilkaset kilometrów, to nie mamy się czym przejmować – baza noclegowa [zestawienie: meteor] jest tutaj doskonale przygotowana. Warto sprawdzić ofertę willi „Pod Gwiazdami”. Jest to miejsce idealne na wypoczynek dla całych rodzin – obiekt posiada ogrodzenie, parking, możliwość wykupienia wyżywienia pełnego lub częściowego. Znaleźć też możemy centrum SPA & Wellness oraz jacuzzi. Możemy także rozpalić grilla lub ognisko. Jest to również dobra opcja na zorganizowanie wyjazdu biznesowego, gdyż znajduje się tutaj sala konferencyjna, a nawet stoki narciarskie, co sprawia, że jest to świetne miejsce nie tylko na wakacje latem, ale również ferie zimowe lub świąteczne.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>