Całoroczne atrakcje Półwyspu Helskiego

Posted on 4 stycznia 2017

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Nie ma nic piękniejszego dla tych, którzy lubią malownicze tereny, ciekawe atrakcje i przyjemną atmosferę niż te ulokowane w naszym kraju. Ważne jest to, że pozostanie w Polsce wiąże się z mniejszymi opłatami, krótszym czasem dojazdu i mniejszą ilością spraw do załatwienia. Nie trzeba martwić się o wizy, zezwolenia i inne tego typu sprawy. My szczególnie polecamy za cel obrać Mierzeję Helską – jeden z najpiękniejszych miejsc w kraju. Jesteśmy przekonani, że każdy z Was zakocha się w widoku na Morze Bałtyckie z cypla.

Półwysep Helski to przypominający kosę pas ziemi, który mierzy aż 35 kilometrów długości. Składa się on z wydm oraz z terenów porośniętych lasem, po których warto wybrać się na wycieczkę rowerową lub grzybobranie. Można nocować na Helu (jest to najbardziej znana miejscowość) lub Jastarni, Juracie (to tutaj przyjeżdżają osoby z pierwszych stron gazet) lub klimatycznych Chałupach – znanych z piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Przyjazna pogoda sprawia, że lato nie jest bardzo upalne, a zimy przesadnie mroźne. To najlepszy region na nabieranie odporności. Duże stężenie jodu to recepta na zdrowie w trakcie całego roku, szczególnie dla dzieci.

Polecamy przyjazdy w lutym bądź w marcu. Nie ma problemu z zarezerwowaniem kwatery. Wiele luksusowych hoteli oferuje noclegi na Półwyspie Helskim w promocyjnych cenach (oferty całoroczne w witrynie meteor-turystyki.pl). Jeśli nie lubicie tego rodzaju miejsc polecamy pokoje gościnne, które są tylko częścią szerokiej bazy noclegowej.

Co na sto procent trzeba zobaczyć na Półwyspie Helskim? Z pewnością ulicę Wiejską, która charakteryzuje się tradycyjnymi kaszubskimi zabudowaniami. Co więcej, wiele knajpek z przepysznymi rybami i nie tylko zachęcają do wypoczywania właśnie w Helu. Rzut beretem od ulicy Wiejskiej jest do fokarium, które zwiedzić powinien każdy wielbiciel zwierząt. Warta obejrzenia jest latarnia morska oraz wcześniej wspomniany cypel, do którego prowadzi malowniczy szlak pieszy, gdzie przy okazji można obejrzeć wiele bunkrów, które są pozostałością po II wojnie światowej.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>