Busko-Zdrój – dla turystów i kuracjuszy

Posted on 13 marca 2017

Każdy ma własne preferencje i upodobania, nawet co do wypoczynku. Generalnie nie ma jednego regionu w Polsce, który uznawany byłby za tak wyjątkowy, by warto było wyłącznie tylko go zwiedzić. Polskę charakteryzuje wiele miejsc, które naprawdę są warte zobaczenia. Czy to są góry, czy morze, a może Mazury – każdy z tych obszarów posiada niepowtarzalną historię, piękne, wyjątkowe miejsca i fantastyczne krajobrazy. Do takich regionów należy także województwo świętokrzyskie, a zwłaszcza okolice i miasto Busko-Zdrój. Ta miejscowość posiada historię datowaną już na XII wiek – jest więc jedną z najstarszych miejscowości istniejących w Polsce i zapisanych w dziejach oraz historii. To wyjątkowe miasto co roku przyciąga wielu turystów i kuracjuszy, pełni zatem obie funkcje – wypoczynkową i uzdrowiskową. Baza noclegowa pozwala wybrać nam korzystną dla nas ofertę pod względem cenowym jak i komfortu [sprawdź ➨ meteor-turystyka]. Noclegi w Busku-Zdrój to rozsądna opcja dla wszystkich, którzy udają się tutaj w celach zdrowotnych, leczniczych, wypoczynkowych lub po prostu są zafascynowani tym regionem i chcą poznać go dokładniej.

Przepiękna przyroda, zwłaszcza w sezonie wiosennym sprawia, że jest czym się cieszyć – niepowtarzalne krajobrazy to coś, co na długo pozostanie w naszej pamięci. W celu eksploracji tych terenów warto wyruszyć na pieszą lub rowerową wędrówkę jednym z trzech dostępnych szlaków turystycznych, z czego aż dwa z nich mają swój początek w Busku-Zdroju. W sezonie zimowym wspaniale funkcjonują do uprawiania narciarstwa biegowego, dlatego też również zimą możemy spotkać tutaj wielu turystów, którzy udają się do Buska-Zdroju właśnie w celu uprawiania takich form aktywności, prawie tak samo jak w Uhercach Mineralnych.

Wśród obiektów, jakie na długo pozostaną nam w pamięci i które koniecznie powinniśmy zobaczyć, należy wymienić zespół zamkowy. Choć dzisiaj w znacznej mierze z zamku pozostały tylko ruiny, to niegdyś było to potężne, solidne miejsce – jednakże nawet te pozostałości sprawiają niesamowite wrażenie. Zdecydowanie trzeba też przejść się po Parku Zdrojowym, a stąd wyruszyć na rynek, na którym znajduje się bardzo ładna fontanna. Istnieje tu też kilka kościołów wartych zobaczenia, między innymi jeden z nich jest wykonany w całości z drewna, sprawia wrażenie, jakby był niewykończony. Busko-Zdrój to miejsce, w którym różnych atrakcji zdecydowanie nam nie zabraknie.

Bez kategorii


 1. Janeczka pisze:

  Piękne tereny, bardzo wdzięczne i do tego niedrogie – zarówno pensjonaty jak i wyżywienie ! polecam każdemu

 2. goofy pisze:

  Ładne miasteczko, ale nie na dłuższy pobyt, bo nie ma za dużo atrakcji.

 3. Scrabeeel pisze:

  Dla mnie odpoczywanie jest atrakcją, więc bardzo lubię to miasteczko i będę go polecać ;))

 4. Krzysia pisze:

  W Busku dobrze się wypoczywa – jak napisała @Janeczka – i jedzenie dobre, i noclegi fajne, no i jest tam co robić;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>